Šv. Mišių laikas
Karmėlavos viešojoje  Šv. Onos
koplyčioje

 

Šiokiadieniais

9 val.

Šeštadieniais

10 val.

Sekmadieniais

10 val.

12 val.

Kitu laiku - pagal susitarimą su klebonu

   

Marijos radijas  

marijosradijas

   

PTM logo svetainems su fonu

   

KPL logotipas

   

Kauno II dekanatas  

Kauno 2 dekanatas

   

Kaip švęsti gailestingumo sekmadienį?

„Trokštu, kad pirmasis sekmadienis po Velykų būtų Gailestingumo šventė“, - kalbėjo sesei Faustinai apsireiškęs Jėzus. Velykinis Atpirkimo slėpinys yra glaudžiai susijęs su Dievo Gailestingumo slėpiniu: Kristaus kančia, mirtis ir prisikėlimas yra didžiausias gailestingosios Dievo meilės apsireiškimas. Ši šventė yra ir malonės metas visiems, o ypač vargšams nusidėjėliams. „Tegul nė viena siela nebijo prisiartinti prie manęs“ – kartojo Jėzus.

Kodėl Gailestingumo sekmadienis yra būtent per Atvelykį? Žydų tradicijoje svarbios šventės buvo švenčiamos 8 dienas. Iš tiesų šią tradiciją perėmė ir Katalikų Bažnyčia. Pavyzdžiui, Šventos Kalėdos yra pirma šventės diena, o sausio 1-oji, kai švenčiame Mariją, Dievo Gimdytoją – aštuntoji. Iš esmės tai – viena šventė. Taip pat yra su Šventomis Velykomis – Jėzaus Prisikėlimo oktava baigiasi Gailestingumo švente.

Kaip esame kviečiami švęsti šį sekmadienį? Tai gražiai atskleidžia kardinolo S. Dzivišo, kuris buvo asmeninis popiežiaus Jono Pauliaus II sekretorius, liudijimas.

Kai mirė Jonas Paulius II, visi sakė, kad jis mirė taip ir nesulaukęs Gailestingumo sekmadienio. Tačiau, mes visi žinome, kad mūsų tikėjimo šventės prasideda vigilija – išvakarėmis. 2005 – ųjų metų balandžio 2 dienos, šeštadienio ryte kardinolas aukojo Šv. Mišias Jono Pauliaus II kambaryje, prieš jas, kiek jam leido jėgos – popiežius atliko išpažintį. Po pietų, apie penktą valandą kardinolas, kuris 40 metų buvo Jono Pauliaus II sekretoriumi, pajuto vidinį paraginimą: aukok Gailestingumo sekmadienio Mišias. Jis praleido šią mintį. Po valandos vėl pajuto paraginimą širdyje: aukok Gailestingumo sekmadienio Mišias. Ir vėl kardinolas nuvijo šią mintį tolyn. Trečią kartą, kai šis paraginimas sugrįžo, kardinolas pasiruošė Mišioms ir jas aukojo. Jų metu popiežius priėmė Šventą Komuniją ir maždaug po pusvalandžio iškeliavo pas Gailestingąjį Tėvą. Taigi, popiežius iškeliavo švęsdamas Gailestingumo sekmadienio iškilmę. Viešpats Šv. Faustinai sakė: „tą dieną yra atvertos mano gailestingumo gelmės, išlieju visą jūrą malonių sieloms, kurios prisiartins prie mano gailestingumo šaltinio.“

Didžiojo krikščionybės 2000 Jubiliejaus metais popiežius Jonas Paulius II Atvelykio sekmadienį paskelbė Gailestingumo iškilme. Šis popiežius puikiai suprato gailestingumo svarbą ir ją siejo ne vien su sentimentaliu pamaldumu. 2000-ųjų balandžio 30-ąją, kai buvo kanonizuota sesuo Faustina, Jonas Paulius II pasakė, kad tai – svarbiausia diena jo gyvenime. Savo gyvenimo saulėlydy jis paliudijo, kokia brangi ši dovana.

Šventoji Faustina mus moko, kad Gailestingumo sekmadienį esame kviečiami švęsti taip: išvakarėse (kelias dienas prieš) atlikti išpažintį, o Gailestingumo šventę sužadinti pasitikėjimą begaliniu Dievo gailestingumu (o to tikrai galime mokytis iš sesers Faustinos), vienytis su Viešpačiu šventoje Komunijoje bei stengtis konkrečiai parodyti savo meilę tiems, kurie mus supa. „Iš tavęs noriu gailestingumo darbų, kurie turi plaukti iš meilės man. Negali nuo to nei pasitraukti, nei išsižadėti, nei pasiteisinti,“ – sakė Jėzus Faustinai.

Šią ypatingą dieną širdies maldoje klausykime, ko Viešpats prašo iš mūsų, pas ką kviečia ir su meile Jam atsiliepkime – įgyvendinkime Jo prašymą.

/pagal bernardinai.lt/

   

Svetainėje lankosi 56 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© Karmėlavos šv. Onos parapija